Ekologia

EKOLOGIA
INTEGRACYJNE, KAMERALNE PRZEDSZKOLE ZE ZDROWYM ŻYWIENIEM DZIECI

„Eko-ludki” to miejsce bezpiecznej, radosnej i twórczej zabawy gdzie każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym, indywidualnym tempie.
W otoczeniu kolorowych, mądrych i bezpiecznych zabawek, pod opieką serdecznych, wykwalifikowanych nauczycieli razem z rówieśnikami doświadczają, eksperymentują i usamodzielniają się.
Dlaczego warto nam zaufać?

domowa atmosfera przedszkola daje nam możliwość indywidualnego kontaktu z każdym dzieckiem, opartego na wzajemnej sympatii i szacunku.
dzięki doskonałym warunkom lokalowym- duży, przestronny dostosowany i urządzony odpowiednio do potrzeb dziecka. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, estetyki i jednocześnie zachęca do działania.
piękny duży, pełen zieleni ogród to nasz plac zabaw, plenerowa pracownia i cudowne miejsce odpoczynku maluszków i rodziców.
pracujemy z dziećmi w oparciu o programy wychowania przedszkolnego zgodne z podstawą programową MEN, a dodatkowo realizujemy program nauczania czytania metodą odimienną.
otwieramy umysły dzieci na świat zewnętrzny – codziennie realizowane są zajęcia z języka angielskiego, a regularnie warsztaty z wielokulturowości.
karmimy nasze dzieci możliwie najzdrowiej posiłkami przygotowywanymi zgodnie z zasadzmi zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Naszym celem jest prowadzenie przedszkola zapewniającego dzieciom ekologiczny i zrównoważony rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny. Chcielibyśmy aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się postaw proekologicznych w sferze żywienia i stylu życia w szerokim tego pojęcia znaczeniu.
W przedszkolu realizujemy następujące projekty ekologiczne:
Małe ogródki – to projekt dotyczący zdrowego żywienia. Skonstruowany jest w formie praktycznego programu edukacyjnego dla przedszkolaków. Dzieci uczą się w nim, poprzez samodzielną uprawę warzyw i owoców oraz przygotowywanie zdrowych posiłków, o związku jedzenia ze zdrowiem;
Ekodzieciak – to projekt długofalowy realizowany przy okazji pozostałych zajęć przedszkolnych ukierunkowany na uświadamianie dzieciom zasad ekologicznego korzystania z energii, segregacji śmieci, oszczędzania wody i korzystania z produktów wielorazowego użytku;
Bliżej natury – dzieci mają jak najczęstszy i najbliższy kontakt ze zwierzętami i naturą. Planujemy utworzenie na terenie ogrodu małego zwierzyńca – dzieci uczą się karmić zwierzęta i o nie dbać.

Dzieciom oferowane są następujące zajęcia dodatkowe (w ramach czesnego):

~ j. angielski

~ rytmika

~ gimnastyka korekcyjna

~ warsztaty naukowe

~ warsztaty kulinarne

~ warsztaty ekologiczne

~ warsztaty podróżnicze

~ koncerty muzyki różnej

~ teatrzyki interaktywne

~ spotkanie ze zwierzętami

~ Trening Umiejętności Społecznych – z psychologiem

Dodatkowo dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych (z orzeczeniem) oferujemy w zależności od potrzeb:

~ indywidualną opiekę pedagogiczną

~ indywidualne zajęcia ze specjalistami (np. logopeda, psycholog, fizjoterapeuta)

~ zajęcia SI

~ treningi umiejętności społecznych

~ trening słuchowy Metodą Tomatisa

Please activate some Widgets.